Екскурзија 2017

Стеријини дани 2017

У суботу, 27.05.2017. године одржан је Стеријин дан. У Стеријином дану су учествовали ученици глумци из ОШ „ Јован Стерија Поповић “ са Новог Београда, ученици ОШ „ Kраљ Александар Карађорђевић“ из Прњавора, ученици ОШ „Доситеј Обрадовић“ из Пландишта и ученици ОШ „Јован Јовановић Змај“ из Хајдучице.
Дан школе 2017

10. 05. 2017. са почетком у 16 сати одржана је приредба поводом годишњице Основне школе „ Јован Стерија Поповић “ у Великој Греди.
Пландиштански сајам привреде, пољопривреде и туризма - 2017

28. априла 2017. године одржан је девети пландиштански сајам привреде у организацији удружења за туристичку промоцију општине Пландиште „Планадијум“.
Сађење дрвећа у школском дворишту

У понедељак, 03.априла 2017. године, у оквиру еколошких активности, деца припремне групе су у дворишту наше школе уз помоћ директорке, васпитачице и помоћног особља посадила зимзелено дрвеће. Свако дете је посадило дрво и дало му име. У школском дворишту сада расту: Борко, Боцко, Жбунко, Емили, Еверест, Ђорко, Бомбоница, Слаткица, Лепотан, Јана, Ружица и Црни лепотан.
Представа "Мала принцеза" 2017

У понедељак, 27. марта са почетком у 12.15 часова, у организацији КОЦ-а Пландиште, у анексу наше школе одржана је дечија представа „Мала принцеза“. Представу су гледала деца припремне групе и ученици нижих разреда, као и предшколци и ученици из Милетићева.
Новогодишња приредба

У петак, 27. јануара 2017. године са почетком у 10:15 одржана је одложена Новогодишња приредба деце предшколског узраста.И ове године, као и претходних, приредба је одржана у соби мешовите групе. Деца су глумила, рецитовала и играла. Уместо Деда Мраза, који се вратио на Северни пол, пакетиће су деци поделили другари који су на приредби глумили Деда Мраза.
Новогодишња радионица

У петак, 16. децембра 2016. године у припремној групи почеле су новогишње чаролије.У сусрет Новој години одржана је креативна радионица деце и родитеља на тему „Новогодишња јелка“. Деца и родитељи су показали своје умеће и креативност, и уз осмех и дружење у веселој и радној атмосфери направили занимљиве новогодишње јелке.
Осмомартовска приредба 2017

8. марта ученици нижих разреда, од првог до четвртог разреда из Велике Греде и Милетићева и деца из вртића су учествовала на приредби посвећеној мамама и бакама. Кроз песму и игру, драмске текстове и рецитале ученици су им послали поруке љубави и захвалности. После завршеног програма, мамама су уручени поклони које су деца са пуно труда направила.
Прослава школске славе Светог Саве „Најдрагоценији бисер“