Окружно такмичење из саобраћаја 2022

Окружно такмичење из географије

Једнодневна екскурзија - нижи разреди 2022

Еко снага села 2022

30.03.2022.године, у ОШ „Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, представници локалне самоуправе, на челу са председником општине Јованом Репцем, доделили су награде најбољим учесницима ликовног конкурса под називом „Еко снага села", реализованом у оквиру пројекта „Улога ученика у заштити животне средине." Победници и пласирани у ужи избор награђени су пригодним наградама и искористили су прилику да поразговарају са председником и директором о инспирацији за своје радове, хобијима, интересовањима, а матуранти о предстојећем упису у средње школе.
Свет магије

28.03.2022.године, ученици и предшколци ОШ „Јован Стерија Поповић" из Велике Греде као и ИО школе из Милетићева, имали су прилику да посете КОЦ „Вук Караџић" у Пландишту и погледају београдску представу „Свет магије". На одушевљење присутних мноштво чаролије са почетком у 11ч употпунио је мађионичар својим триковима, а ученици су у склопу заједничког дружења имали обезбеђене улазнице и путнички превоз.
Завршна манифестација пројекта

У петак, 18.03.2022. године, организована је завршна манифестација у оквиру пројекта „Улога ученика у заштити животне средине“, у чијим је активностима и ОШ „Јован Стерија Поповић“ из Велике Греде, узела вишемесечно учешће. На завршној манифестацији је учествовало 29 школа из Републике Србије, које су биле распоређене на три пункта. Учесници пројекта, представници наше школе, посетили су ОШ „Жарко Зрењанин“, у Новом Саду, која је била један од три реализатора и равноправно са осталим школама чији је број ђака већином прелазио 1000 и учествовали у такмичењу. Такмичење се састојало из два дела, презентације, тј.добијених бодова од чланова комисије представника два министарства и градске управе Новог Сада и online квиза, чије је резултате обрађивао ЗУОВ. На основу сабраних бодова можемо се похвалити да се наша мала школа пласирала на 18. место на нивоу државе. Честитамо свима који су узели учешће у овом веома важном пројекту и настављамо даље са подизањем еколошке свести код ученика о чувању, унапређењу и заштити животне средине.
Како ја чувам планету јер је једна на свету

10.03.2022. године, у кругу школске зграде, у Великој Греди, спроведена је реализација завршних активности у оквиру пројекта „Улога ученика у заштити животне средине", а под називом „Како ја чувам планету јер једна је на свету". Ученици првог и другог циклуса и њихови наставници, учествовали су у озелењавању школског дворишта, садњом стабала листопадног и четинарског дрвећа, (украсних плавих јела, коврџавих врба, хибискуса, дивљег кестена-розе, албиција, краљевског руја, јавора кинга итд.) и тиме допринели уређењу школског амбијента. Циљ ове еколошке акције у оквиру пројекта, чије реализовање је као и до сада подржала локална самоуправа, је подизање свести код деце о значају зелених површина као и о чувању, унапређењу и заштити животне средине.
Ликовни конкурс 2022

У четвртак, 10.03.2022. године, у ОШ „Јован Стерија Попивић", у Великој Греди, завршен је ликовни конкурс у оквиру пројекта „Улога ученика у заштити животне средине", у коме су учешће узели сви ученици школе. Радови су бирани на основу креативности и ликовног изражаја идеје, а комисија коју су чинили професор ликовне културе, Васо Милекић, координатор пројекта, професор биологије, Јелена Грујић Каровић као и два представника локалне самоуправе, Марина Џамбић и Горица Стефановић, донела је следећи суд: - 1. место, Дијана Радуловић, трећи разред, - 2. место, Дуња Оливо, шести разред - 3. место, Сара Девић, осми разред. Сви ученички радови који су ушли у ужи избор биће прикладно награђени, а за прва три најбоља рада награде је обезбедила Општина Пландиште. Захваљујемо се свим учесницима.
Национални дан књиге 2022

28.02.2022. у ОШ „Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, обележен је Национални дан књиге и Дан народне библиотеке Србије. Такође, наша школска библиотека и ИО школе у Милетићеву, се већ пети пут, на радост ученика, придружују акцији „Читајмо гласно", на позив Друштва школских библиотекара Србије. У посети библиотеци, овај пут, прилику да читају су имали најмлађи, који су уз помоћ учитеља и библиотекара показали умеће почетног читања и писања. Продукт заједничког рада је плакат, а циљ данашњег обележавања овог значајног датума је био лепота писане речи, укорењавање навике читања, и одласка у библиотеку.
Засади дрво 2022

24.02.2022. у ОШ „ Јован Стерија Поповић", у Великој Греди као и у ИО школе у Милетићеву, наши најмлађи, ученици првог разреда прикључили су се највећој акцији садње стабала у Србији, „Засади дрво". Активности у оквиру пројекта организоване су у циљу подизања степена информисаности и образовања ученика о значају очувања животне средине. Ученици су, у школском дворишту, посадили две саднице белог бора, а наставници су имали прилику да их подсете на важност заштите животне средине и значај пошумљавања.