Међународни Дан борбе против вршњачког насиља 2022

Међународни дан борбе против вршњачког насиља, 24. фебруар, под називом „Дан розих мајица", обележен и у ОШ „Јован Стерија Поповић", у Великој Греди као и у ИО школе у Милетићеву. Овај веома значајан датум обележава се широм света, последње среде у фебруару. Ученици су учествујући у реализацији организованих разноликих активности упознати са поводом за почетак обележавања Међународног дана розих мајица. Промовисање превенције и заштите деце и ученика од дискриминације и насиља потребно је ради указивања на значај толеранције, емпатије, поштовања права и различитости, развијање сарадње и оснаживање за ненасилну комуникацију.
Међународни Дан матерњег језика 2022

21.02.2022.године у ОШ „Јован Стерија Поповић" у Великој Греди као и у ИО школе у Милетићеву обележен Међународни дан матерњег језика. Ученици су се учешћем у разноврсним активностима подсетили значаја језика којим говоримо. Ово је дивна прилика да размислимо о томе колико волимо, поштујемо и чувамо свој језик. Језик је наша тврђава и наша брана. Користимо српске речи увек. Као што је језик чувар народа, тако је и писмо чувар језика. Чувајмо свој језик, чувајмо своје писмо, јер тако чувамо сами себе!
Школска слава Свети Сава 2022

Стеријине новости

Улога ученика у заштити животне средине 2021

Улога ученика у заштити животне средине