Дечја недеља 2020

Европска недеља мобилности 2020

Дана 21.09.2020. године ОШ „Јован Стерија Поповић“ из Велике Греде је у оквиру пројекта ЕВРОПСКЕ НЕДЕЉЕ МОБИЛНОСТИ у партнерству са Општином Пландиште и Саветом за безбедност саобраћаја општине Пландиште организовала такмичења за ученике. За ученике првог циклуса организовани су ликовни и литерарни радови, а за ученике другог циклуса организовано је такмичење у спретности вожње бицикла на полигону у две категорије за ученике 5. и 6. разреда и 7. и 8. разреда. Сви такмичари су награђени захвалницом и пригодним поклоном у виду безбедносне опреме, док су за ученике који су остварили прва места у својим категоријама обезбеђени ваучери у износу од 15000 динара.
Моја школа моја позорница

Свети Сава 2020

Сунчана јесен живота 2019

Дан школе 2019

Стеријини дани 2019

У основној школи "Јован Стерија Поповић" у Великој Греди у току је обележавање "Стеријиних дана" који ће трајати од 06.05. - 10.05.2019. године.
8. март 2019

Угледни час "Понашање материјала у течностима"

Наставница хемије и учитељица у 3. разреду одржале су угледни час "Понашање материјала у течностима" у оквиру предмета Природа и друштво. Ученици 3. разреда посетили су кабинет за хемију и упознали су се са лабораторијским прибором и видели како се изводе експерименти. Час је прошао у радној атмосфери где су ученици активно учествовали у извођењу огледа.
Корелативни час Немачки језик- Географија

Наставници географије и немачког језика одржали су корелативни час у 8. разреду. Наставна јединица био је главни град наше државе. На првом часу ученици су самостално излагали своје радове, док су на другом часу учествовали у квизу о Београду који је био на немачком језику, и тиме обновили како своје знање о Београду тако и вежбање немачког језика. Час је протекао у радној и активној атмосфери.