Светосавска приредба

Датум: 30. Januar 2018 14:44 Категорија: Новости

27.01.2018. године у просторијама наше школе са почетком у 11 часова одржана је традиционална школска приредба у част српског просветитеља, учитеља, монаха - Светог Саве.

Син Немање и Ане (Растко) је речју и делом обележио духовни развитак нашег народа, те су његов рад и дело богатили својим плодовима и даровима наше претке и наша поколења у протеклих 8 векова. Ученици наше школе извели су у част српског просветитеља сплет фолколорних игара у извођењу КУД "Младост" у Великој Греди. Рецитације предшколаца, ученика нижих разреда, фолклорна тачка ученика 4. разреда, драмски комади ученика виших разреда прошарани су композицијама одсвираним на клавиру и на гитари. Хорске песме у извођењу ученика нижих и виших разреда - Растко, Ко удара тако позно, Химна Светом Сави подигли су свечаност на свечанији, духовнији ниво. Приредба је била шаролика, смењивали су се музички инструменти, дечији гласови у хору, соло извођења песама у част нашег светитеља, игра, рецитације стихова и сјајна глума, тј. приказ ликова из 12 века.