Међународни Дан борбе против вршњачког насиља

Датум: 26. Februar 2021 19:53 Категорија: Новости

Међународни дан борбе против вршњачког насиља обележава се сваке године, последње среде у фебруару месецу. У ОШ "Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, као и у подручном одељењу школе у Милетићеву, 24.02.2021. у оквиру целонедељних активности обележили смо такозвани "Дан розих мајица". Реализацијом превентивних активности унутар установе, едукацијом о појму и врстама насиља, с акцентом на дигитално насиљеи учешћем у радионици израде плаката "Стоп насиљу", ученицима је указано на значај толеранције, емпатије, поштовања права и различитости, развијања сарадње и оснаживања за ненасилну комуникацију и решавање конфликата.

Фотографије са обележавања Међународног Дана борбе против вршњачког насиља можете погледати у галерији или на нашој фејсбук страници.