Међународни дан матерњег језика 2024

Датум: 22. Februar 2024 17:52 Категорија: Новости

Сваки народ има своју територију на којој живи, а матерњи језик је управо оно што ту територију и тај народ чини посебним.
21. фебруар, Међународни дан матерњег језика, традиционално је обележен у ОШ „Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, као и у ИО школе у Милетићеву. Ученици првог и другог циклуса су  учествовали у низу организованих активности у редовној настави у првом циклусу, на часовима српског језика у сарадњи са школским библиотекаром,  а у оквиру овог важног датума школску библиотеку су посетили најмлађи полазници, вртића „Срећно детињство", ИО Велика Греда.
Циљ данашњих активности је, као и увек, указивање на важност неговања матерњег језика, као чувара идентитета једног народа.