Светосавска прослава

Датум: 27. Januar 2014 21:33 Категорија: Новости

Као у готово свим школама у Србији и у нашој је 27. 01. 2014. године одржана свечаност поводом школске славе - Светог Саве.

Савиндан су ученици наше школе обележили извођењем приредбе под називом „И пут се за њим рађа“. Приредба је почела у 10h, непосредно после повратка ученика са литургије која је одржана у цркви у Великој Греди. Тридесетоминутни програм приредбе укључио је све – од најмлађих учесника из вртића, преко ученика нижих, па све до ученика виших разреда наше школе.
Након приредбе наступило је резање славског колача. Овогодишњи кумови на слави били су чланови породице Божић, док је кумство за следећу годину преузела породица Чоловић. Ученици се, традиционално, изузетно радују овом ритуалу резања колача. Заједно са свештеником поделе колач, а затим се друже и забављају уз кољиво, переце и друге слаткише припремљене за њих.