Квиз за осмаке

Датум: 29. Maj 2014 21:02 Категорија: Новости

У среду, 07. маја, у нашој школи одржан је квиз под називом “Покажи шта знаш”. Учесници квиза били су сви ученици осмог разреда.

Идеја је била да овим путем осмаци провере своје знање из области хемије, физике, биологоије, георафије и историје.
Поред забаве и дружења, ученици осмог разреда су се на овај начин уједно припремали за комбиновани тест који ће у јуну полагати на малој матури, поред српског језика и математике.
Из сваког од наведених предмета било им је постављено по десет питања на која је требало одговорити допуњавањем, заокруживањем тачног одговора или закључивањем одговора уз помоћ асоцијације.
Борба је била врло напета и до последњих минута није било евидентно која од четири екипе ће понети победити.
Екипу која се изборила за победничко постоље чинили су: Јована Нинковић, Тијана Мудрић, Тијана Санто и Емил Нађ.
Утисци ученика након квиза били су углавном исти – сви су се одлично забавили, а при том су проверили своје знање и научили нешто ново.