Прослава школске славе СВЕТИ САВА 2019

Датум: 14. Februar 2019 19:57 Категорија: Новости

Дана, 27.01.2019.године, након литургије у цркви, у Великој Греди, која је одржана у 8 часова, Свети отац Сава прослављен је и у ОШ " Јован Стерија Поповић" како му и доликује.

Прочитај

Новогодишња радионица и дружење ученика ОШ "Јован Стерија Поповић" из Вршца, Београда и Велике Греде 2018

Датум: 14. Decembar 2018 21:20 Категорија: Новости

Ученици ОШ „Јован Стерија Поповић“ из Велике Греде са својим наставницима посетили су истоимену братску школу у Вршцу где су традиционално, као и сваке године имали прилику да се друже са ученицима ОШ „Јован Стерија Поповић“ са Новог Београда и ученицима домаћинима.

Прекогранични пројека Србија-Румунија

Датум: 14. Decembar 2018 20:45 Категорија: Новости

Представници тима из школе у Великој Греди су присуствовали завршној конференцији. Фондација за рехабилитацију Speranca (Нада) у тиму са организацијом „Save the Children“ (Спасимо децу) филијалом у Темишвару и Општином Пландиште учествовали су на завршној конференцији прекограничног пројекта Заједно за инклузивну заједницу.

Посета биоскопу

Датум: 06. Decembar 2018 08:31 Категорија: Новости

Ученици нижих разреда са својим другарима предшколцима, учитељима и васпитачицом, посетили су биоскопску салу Културног центра у Пландишту, где су имали прилике да погледају анимирани дечји филм „Принцеза и змај“ – бескрајна прича. Ученици су уживали у занимљивим авантурама главних јунака.

Датум: 06. Decembar 2018 08:04 Категорија: Новости

У просторијама школе одржан је семинар за наставнике у организацији и реализацији Академије Филиповић. Тема семинара је била „Емоционални аспекти мотивације за школско учење“. Предавачи су били Весна Петровић, доктор наука, Факултет педагошких наука Универзитета у Крагујевцу; Александра Степанов, дипломирани педагог, Центар за породични смештај и усвојење Нови Сад;

Сунчана јесен живота 2018

Датум: 19. Novembar 2018 19:43 Категорија: Новости

И ове године смо одвојили дан који смо посветили бакама и декама наших ученика. Овај пут смо замислили дружење мало другачије тако да је слоган овогодишње Сунчане јесени живота "БАКО И ДЕКО СТИЖЕМО ВАМ У ЗАГРЉАЈ".

Прочитај

"Јесења машта може свашта"

Датум: 05. Novembar 2018 14:29 Категорија: Новости

У четвртак, 25. октобра у припремној предшколској групи, одржана је креативна радионица са родитељима "Јесења машта може свашта".

Јавни позив за донацију

Датум: 05. Novembar 2018 12:58 Категорија: Новости

ОШ „Јован Стерија Поповић“ из Велике Греде упућује позив свим заинтересованим физичким и правним лицима за донацију у циљу обраде и одржавања пољопривредног земљишта у својини РС, на које школа има право коришћења.

Дечија недеља 2018

Датум: 03. Oktobar 2018 10:58 Категорија: Новости

У периоду од 01.10.2018. године до 05.10.2018. године у нашој школи се обележава Дечија недеља. Овогодишњи слоган дечије недеље је "МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМ СРЕЋНО И ЗДРАВО - за одрастање без насиља".

Европски дан језика 2018

Датум: 03. Oktobar 2018 09:41 Категорија: Новости

Дана 26.09.2018. године у нашој школи је обележен "Европски дан језика". Овај дан је обележен тако што су ученици учествовали у реализацији радионица и других активности које су припремили наставници и стручни сарадници.