Представа - Залеђено краљевство (Frozen)

Датум: 11. Maj 2022 23:48 Категорија: Новости

09.05.2022. године, ученици првог циклуса и предшколци ОШ „Јован Стерија Поповић" из Велике Греде као и ИО школе у Милетићеву, присуствовали су дечјој позоришној представи „Залеђено краљевство (Frozen)", која је реализована у КОЦ „Вук Караџић", у Пландишту.

Једнодневна екскурзија - први циклус

Датум: 08. Maj 2022 11:33 Категорија: Новости

У среду, 04.05.2022.године, за ученике првог циклуса ОШ „Јован Стерија Поповић" из Велике Греде, као и ИО школе у Милетићеву, организована је и реализована једнодневна екскурзија. Ученици су обишли Орашац, историјско место у коме је подигнут Први српски устанак, посетили музеј, разгледајући поставку предмета, одеће, оружја и осталих знаменитости тога доба, ручали на Опленцу, обишли кућу краља Петра Првог Карађорђевића и маузолеј. Ученици су у едукативној, активној авантури имали прилику  и да се упознају са конаком Петра првог Карађорђевића, дружећи се, стичући нова знања и уживајући у лепотама наше земље.

Презентација - Пољопривредна школа "Вршац"

Датум: 31. Mart 2022 23:31 Категорија: Новости

Пољопривредна школа „Вршац“ у школској 2022/2023. години уписује следеће образовне профиле:

-Пољопривредни техничар (дуално образовање)
-Прехрамбени техничар (дуално образовање)
-Туристичко-хотелијерски техничар
-Оператер у прехрамбеној индустрији (дуално образовање)
-Руковалац-механичар пољопривредне технике
-Кувар
-Конобар (дуално образовање).

На следећем линку можете да погледате презентацију.

Еко снага села

Датум: 31. Mart 2022 23:19 Категорија: Новости

30.03.2022.године, у ОШ „Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, представници локалне самоуправе, на челу са председником општине Јованом Репцем, доделили су награде најбољим учесницима ликовног конкурса под називом „Еко снага села", реализованом у оквиру пројекта „Улога ученика у заштити животне средине." Победници и пласирани у ужи избор награђени су пригодним наградама и искористили су прилику да поразговарају са председником и директором о инспирацији за своје радове, хобијима, интересовањима, а матуранти о предстојећем упису у средње школе.

Школска слава - Свети Сава 2022

Датум: 28. Januar 2022 20:13 Категорија: Новости

Дана, 27. 01. 2022. године, након литургије у цркви, у Великој Греди, Свети отац Сава обележен је и у нашој школи, у складу са прописаним епидемиолошким мерама услед пандемије Korona вируса. Одржана је скромна светосавска свечаност, како у централној школи, тако и у издвојеном одељењу школе у Милетићеву. Обављено је традиционално освећење и ломљење славског колача, а прота Михајло Вукотић је ученицима и наставницима пожелео срећну крсну славу и указао на важност и значај празника који с поносом прослављамо. Ученици су присуствовали часу посвећеном Светом Сави који су организовали и реализовали њихови наставници. Након пригодне свечаности присутни су имали прилику да се освеже послужењем, као и да погледају изложбу дечјих ликовних радова у холу школе.

Стеријине новости

Датум: 28. Januar 2022 20:07 Категорија: Новости

Током поподневних активности у оквиру "Стеријиних новости" ученици су истраживали живот и порекло најзначајније особе у српској историји и оснивача српске цркве Растка Немањића - Светог Саве. Ученици су од пронађених података направили лозу Немањића коју су презентовали у анексу школе, а уједно су и илустративно приказали неке од задужбина које је подигла ова породица. Немањићке задужбине биле су и остале молитвена и духовна станишта, народна зборишта и културна средишта српског верујућег народа.

Представа - Страшан сан

Датум: 27. Decembar 2021 22:08 Категорија: Новости

У ОШ "Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, у оквиру часова једносменског рада, реализована је представа "Страшан сан", на опште задовољство учесника и посматрача. Едукативни комад у организацији наставнице Жане Марјанов и ученика прве групе, а у оквиру активности "Моја школа, моја позорница", подсетило је ученике на правила понашања у школи, поштовање дате речи и очување природе.

Представу можете погледати на следећем линку: ПРЕДСТАВА "СТРАШАН САН"

Подела пакетића

Датум: 22. Decembar 2021 23:34 Категорија: Новости

Новогодишњу чаролију у ОШ "Јован Стерија Поповић" , у Великој Греди употпунили су пакетићи као дар школе, уручени на радост деци припремно предшколске групе.

Новогодишње чаролије

Датум: 22. Decembar 2021 23:28 Категорија: Новости

Током поподневних активности потрудили смо се да у оквиру својих радионица унесемо делић празничног расположења.

УЧЕНИЦИ И КОЛЕКТИВ ОШ "ЈОВАН СТЕРИЈА ПОПОВИЋ" ИЗ ВЕЛИКЕ ГРЕДЕ ЖЕЛЕ ВАМ СРЕЋНЕ БОЖИЋНЕ И НОВОГОДИШЊЕ ПРАЗНИКЕ

Пакет техничких средстава од МПНТР

Датум: 22. Decembar 2021 23:20 Категорија: Новости

У ОШ „Јован Стерија Поповић", у Великој Греди је, на опште задовољство ученика и наставника, пристигао пакет техничких стредстава од Министарства просвете, науке и технолошког развоја у виду 15 мини рачунара PC IN5WP TESLA, 15 монитора DELL са пратећом опремом (тастатура и миш) и један Lexmark штампач. Хвала.