ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 10. Novembar 2020 13:10 Категорија: Новости

Дана 11.11.2020. године обележава се Дан примирја у Првом светском рату и то је Државни празник који се обележава нерадно.

У складу са мерама које је донео Кризни штаб за борбу против вируса Ковид-19, а због тренутне неповољне епидемиолошке ситуације, образовно-васпитни рад се НЕЋЕ реализовати дана 12.11. (четвртак) и 13.11. 2020. године (петак).

Први радни дан је 16.11.2020. године (понедељак

Језик је хранитељ народа

Датум: 07. Novembar 2020 16:03 Категорија: Новости

Имајући у виду да се 06.11.1787. године у Тршићу родио Вук Стефановић Караџић, у намери да се на прави начин вреднује Вукова бесмртна духовна задужбина коју је подарио свом народу, у ОШ "Јован Стерија Поповић" у Великој Греди, први час је био посвећен животу и делу овог великана. Ученици првог и другог циклуса су учествовали у разноврсним едукативним активностима која карактеришу рад великог српског филолога, књижевника, реформатора српског језика и писма, сакупљача народних умотворина и творца прве граматике и речника.

Трка за срећније детињство

Датум: 29. Oktobar 2020 21:03 Категорија: Новости

Студијско путовање

Датум: 20. Oktobar 2020 20:17 Категорија: Новости

Дана 17.-18.10.2020. године представници колектива ОШ "Јован Стерија Поповић" из Велике Греде, посетили су домаћине из општине Ивањица, ОШ "Мићо Матовић" из Катића и ИО у Мочиоцима.

Дечја недеља 2020

Датум: 05. Oktobar 2020 21:47 Категорија: Новости

Кроз реализацију овогодишње Дечје недеље под слоганом "Подељена срећа, два пута је већа" и кроз промовисање хуманости, солидарности, сарадње и подршке, у ОШ "Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, испуњени су сви циљеви организатора, а Дечја недеља је завршена хуманитарном акцијом са циљем помоћи ученицима наше школе и њиховој породици.

Европска недеља мобилности

Датум: 28. Septembar 2020 16:26 Категорија: Новости

Дана 21.09.2020. године ОШ „Јован Стерија Поповић“ из Велике Греде  је у оквиру пројекта ЕВРОПСКЕ НЕДЕЉЕ МОБИЛНОСТИ у партнерству са Општином Пландиште и Саветом за безбедност саобраћаја општине Пландиште организовала такмичења за ученике. За ученике првог циклуса организовани су ликовни и литерарни радови, а за ученике другог циклуса организовано је такмичење у спретности вожње бицикла на полигону у две категорије за ученике 5. и 6. разреда и 7. и 8. разреда. Сви такмичари су награђени захвалницом и пригодним поклоном у виду безбедносне опреме, док су за ученике који су остварили прва места у својим категоријама обезбеђени ваучери у износу од 15000 динара.

Обавештења

Датум: 22. Septembar 2020 08:58 Категорија: Новости

У складу са препорукама Министарства провете, науке и технолошког развоја ношење маске је обавезно у следећим случајевима:
          - у школском дворишту приликом окупљања ученика
          - током трајања непосредног образовно-васпитног рада, у затвореном простору и на отвореном простору када не постоји одређена физичка дистанца,
          - за време одмора у затвореном простору школе и на отвореном простору када не постоји предвиђена физичка дистанца
          - за време боравка у комуникационим просторијама школе
          - у другим случајевима приликом боравка у затвореном простору школе и на отвореном простору када не постоји предвиђена физичка дистанца.

Обавештење Министарства поводом почетка школске године можете погледати на следећем линку.

Онлајн екскурзија ученика 4. разреда

Датум: 29. Maj 2020 16:58 Категорија: Новости

Ове године нисмо отишли на дуго очекивану екскурзију, али то нас није спречило да направимо нашу онлајн екскурзију ди Националног парка Ђердап. Ваши туристички водичи су четвртаци и позивају ван на заједничко путовање. Добро дошли.

Онлајн екскурзију можете погледати на следећем линку.

Обавештење о упису у ОШ

Датум: 20. Maj 2020 12:11 Категорија: Новости

Имајући у виду ситуацију са коронавирусом и како би се избегле гужве по школама, ове године ће се уписивање Вашег ђака у први разред основне школе спроводити само у заказаном термину. Да бисте електронским путем заказали термин за упис, од 28. маја на Порталу еУправа биће омогућена услуга електронског заказивања термина за упис и тестирање детета у ОШ. Услуга ће бити доступна од 28. маја до 10. јула 2020. године, за термине уписа од 1. јуна до 20. јула.

Комплетно обавештење можете погледати на следећем линку

Резултати литерарног и ликовног конкурса

Датум: 15. Maj 2020 21:29 Категорија: Новости

Поводом Дана школе и обележавања јубилеја 170 година од њеног оснивања ОШ “Јован Стерија Поповић“ из Велике Греде објављује резултате литерарног и ликовног конкурса који је био отворен за све ученике ОШ "Јован Стерија Поповић".

Тема конкурса је била: “Моја школа – моја позорница” (Речју и сликом кроз Стеријина завештања) и на конкурс је пристигло 49  радова, на основу мишљења жирија,  сходно свесрдном труду ученика донета  је једногласна одлука да се награде ученици у неколико категорија

*  Идејни приказ представе
          *  Илустрација школе