Општинско такмичење из математике 02.03.2019. године

Датум: 04. Mart 2019 20:57 Категорија: Достигнућа

У суботу, 02.03.2019. године у ОШ "Доситеј Обрадовић" у Пландишту, одржано је општинско такмичење из математике за ученике од 3. до 8. разреда.

Предавање и радионице Црвеног крста

Датум: 01. Mart 2019 20:28 Категорија: Новости

У оквиру Програма „Ефикасан одговор Црвеног крста на несреће – јачање капацитета локалне заједнице за смањење ризика и последица од елементарних непогода и других типова несреће“, 28.02.2019. у фискултурној сали школе, у Великој Греди, од 8 до 10.30 часова, одржано је предавање свим ученицима на тему „Позив хитним службама, евакуација и комуникација“.

Општинско такмичење из одбојке

Датум: 01. Mart 2019 20:25 Категорија: Новости

Дана 27.02.2019. године у нашој школи је у сарадњи са Спортским Савезом општине Пландиште одржано општинско такмичење из одбојке.

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ!

Датум: 14. Februar 2019 20:14 Категорија: Новости

Одлуком Владе Републике Србије од 14. фебруара 2019. године која је донета по препоруци Министарства здравља, због епидемије грипа, настава се обуставља у свим установама основног и средњег образовања и васпитања на територији АП Војводине, у периоду од 18. до 24. фебруара 2019. године.

Прослава школске славе СВЕТИ САВА 2019

Датум: 14. Februar 2019 19:57 Категорија: Новости

Дана, 27.01.2019.године, након литургије у цркви, у Великој Греди, која је одржана у 8 часова, Свети отац Сава прослављен је и у ОШ " Јован Стерија Поповић" како му и доликује.

Прочитај

Новогодишња радионица и дружење ученика ОШ "Јован Стерија Поповић" из Вршца, Београда и Велике Греде 2018

Датум: 14. Decembar 2018 21:20 Категорија: Новости

Ученици ОШ „Јован Стерија Поповић“ из Велике Греде са својим наставницима посетили су истоимену братску школу у Вршцу где су традиционално, као и сваке године имали прилику да се друже са ученицима ОШ „Јован Стерија Поповић“ са Новог Београда и ученицима домаћинима.

Прекогранични пројека Србија-Румунија

Датум: 14. Decembar 2018 20:45 Категорија: Новости

Представници тима из школе у Великој Греди су присуствовали завршној конференцији. Фондација за рехабилитацију Speranca (Нада) у тиму са организацијом „Save the Children“ (Спасимо децу) филијалом у Темишвару и Општином Пландиште учествовали су на завршној конференцији прекограничног пројекта Заједно за инклузивну заједницу.

Посета биоскопу

Датум: 06. Decembar 2018 08:31 Категорија: Новости

Ученици нижих разреда са својим другарима предшколцима, учитељима и васпитачицом, посетили су биоскопску салу Културног центра у Пландишту, где су имали прилике да погледају анимирани дечји филм „Принцеза и змај“ – бескрајна прича. Ученици су уживали у занимљивим авантурама главних јунака.

Датум: 06. Decembar 2018 08:04 Категорија: Новости

У просторијама школе одржан је семинар за наставнике у организацији и реализацији Академије Филиповић. Тема семинара је била „Емоционални аспекти мотивације за школско учење“. Предавачи су били Весна Петровић, доктор наука, Факултет педагошких наука Универзитета у Крагујевцу; Александра Степанов, дипломирани педагог, Центар за породични смештај и усвојење Нови Сад;

Сунчана јесен живота 2018

Датум: 19. Novembar 2018 19:43 Категорија: Новости

И ове године смо одвојили дан који смо посветили бакама и декама наших ученика. Овај пут смо замислили дружење мало другачије тако да је слоган овогодишње Сунчане јесени живота "БАКО И ДЕКО СТИЖЕМО ВАМ У ЗАГРЉАЈ".