Општинско такмичење у рецитовању 2023

Датум: 11. Mart 2023 18:07 Категорија: Достигнућа

10.03.2023.године, у сали КОЦ-а „Вук Караџић", у Пландишту, реализовано је Општинско такмичење у рецитовању. Ученици ОШ „Јован Стерија Поповић", из Велике Греде, Ксенија Божић, 1.разред, Миодраг Спремо, 7.разред и Анђела Спремо, 8.разред, показали су изванредне резултате и остварили пласман на окружно такмичење. Честитамо ученицима и желимо им срећу и надаље.

Маша Трбојевић - књижевна олимпијада 2023

Датум: 05. Mart 2023 08:38 Категорија: Достигнућа

Понос наше мале школе!
Још један пласман на репбличко такмичење!
Наиме, на Књижевној олимпијади, окружном такмичењу одржаном  04.03.2023. године у ОШ „Вук Караџић", у Старчеву, матурант ОШ „Јован Стерија Поповић" из Велике Греде, наша ученица Маша Трбојевић, освојила је заслужено 1. место и остварила пласман на републичко такмичење.
Још један велики успех за малу школу.
Вредној Маши и њеној наставници, ментору Бојани Тадић честитамо и желимо срећу и убудуће.

Национални дан књиге 2023

Датум: 02. Mart 2023 10:21 Категорија: Новости

Поводом 28. фебруара, Националног дана књиге, подржана је шеста по реду акција школских библиотекара "Читајмо гласно" у оквиру које је обележено 30 година смрти Десанке Максимовић, наше најпознатије књижевнице. Ученици осмог разреда су имали прилику да погледају интервју са Десанком, да се подсете на детаље из њеног живота и рада као и да гласно читају дела ове чувене списатељице у циљу подстицања културе читања и неговања матерњег језика.

Међународни дан безбедности на интернету 2023

Датум: 10. Februar 2023 17:14 Категорија: Новости

У ОШ „Јован Стерија Поповић" у Великој Греди и у ИО школе у Милетићеву, активно обележен Међународни дан безбедности на интернету реализацијом  целонедељних активности. Ученици првог и другог циклуса као и Године пред полазак у школу стекли су нова и утврдили постојећа знања о предностима коришћења интернета, али и опасностима које прете његовом неправилном употребом. Ученици су остварили учешће у радионицама, квизу, изради плаката, гледању филма и осталих едукативних садржаја.

Додела новогодишњих пакетића

Датум: 24. Decembar 2022 17:52 Категорија: Новости

23.12.2022. у ОШ „Јован Стерија Поповић" у Великој Греди као новогодишњи поклон школе, деца групе Година пред полазак у школу, на њихову радост, дарована су пакетићима. Такође, за ученике првог циклуса ИО Милетићево, новогодишње пакетиће обезбедила је Месна заједница Милетићево, а ученици су у знак захвалности припремили пригодну свечаност.

Представа - Две новогодишње јелке

Датум: 24. Decembar 2022 17:50 Категорија: Новости

Ученици првог циклуса наше школе у Великој Греди, са својим друговима из ИО Милетићево и предшколцима групе Година пред полазак у школу су 22.12.2022.године посетили биоскопску салу КОЦ „Вук Караџић" у Пландишту и уживали у мини мјузиклу за децу „Две новогодишње јелке".

Посета верском објекту

Датум: 24. Decembar 2022 17:49 Категорија: Новости

22.12.2022.ученици осмог разреда ОШ „Јован Стерија Поповић", из Велике Греде су на часу географије посетили православну цркву у Великој Греди где су одржали час о религијској структури народа нашег села, у циљу упознавања са верским и народним обичајима становника Велике Греде. Вероучитељ је ученицима говорио о хришћанству, о досељавању у ове крајеве, о верским објектима у близини као и о односу према припадницима осталих вероисповести. Ученици су обновили знање и забавили се.

Представа Снежна краљица

Датум: 07. Decembar 2022 23:07 Категорија: Новости

06.12.2022. у биоскопској сали КОЦ „Вук Караџић", у Пландишту, ученици првог циклуса ОШ „Јован Стерија Поповић" из Велике Греде, заједно са другарима из ИО Милетићево,  присуствовали су још једној сјајној дечјој позоришној представи „Снежна краљица", из продукције Allegretto Teatra из Вршца.

Квиз знања

Датум: 24. Novembar 2022 21:28 Категорија: Новости

Ученици трећег разреда ОШ „Јован Стерија Поповић" из Велике Греде, заједно са својим навијачима, имали су прилику да 24.11.2022.годне, учествују у КВИЗУ ЗНАЊА, такмичарског духа,  организованом и реализованом у ОШ „Олга Петров Радишић", у Вршцу, поводом Дана школе. У квизу је учествовало седам екипа, које су показале изванредо знање о животу и делу Јована Јовановића Змаја, а наши трећаци су са 32 бода бриљирали. Сви учесници су, одајући почаст Змају и дружећи се, награђени књигама, слатишима и захвалницама,

Дан толеранције 2022

Датум: 24. Novembar 2022 21:26 Категорија: Новости

Поводом 16.новембра, Дана толеранције, ОШ „Јован Стерија Поповић" у Великој Греди, посетили су активисти Црвеног крста из Пландишта. Са ученицима оба циклуса реализоване су едукативне радионице о толеранији, прихватању различитости, солидарности, хуманости и осталим моралним вредностима и универзалним људским правима и слободи.