Завршна представа

Датум: 23. Jun 2022 00:15 Категорија: Новости

Ученици прве групе поподневних активности "Моја школа, моја позорница", обележили су крај школске године припремивши комад "Бајка у парку", у сарадњи са наставницом Жаном Марјанов. Заједничким снагама су осмислили и извели комад, еколошке тематике и на тај начин подсетили на значај очувања животне средине. У веселом расположењу и са прегршт идеја дочекујемо ЛЕТЊИ РАСПУСТ.

Линк ка првом делу представе

Линк ка другом делу представе.

Матурска екскурзија 2022

Датум: 19. Maj 2022 10:14 Категорија: Новости

Дуго ишчекиване дане, од 15. до 17.маја, матуранти ОШ „Јован Стерија Поповић", из Велике Греде и ИО школе из Милетићева, провели су на матурској екскурзији, на Тари. Првог дана посетили су Дрвенград и возили се возом Шарганска осмица. Другог дана обишли су Перућац, извор реке Врело и панорамски разгледали хидроелектрану Бајина Башта. У повратку кућама, трећег дана, посетили су Народни музеј и Муселимов конак у Ваљеву. Након ручка, у чувеном Тешњару, запутили су се ка Великој Греди. Надамо се да су наши ученици понели лепе успомене и да ће им матурска екскурзија остати у сећању као јединствено искуство.

Републичко такмичење из српског језика и језичке културе

Датум: 19. Maj 2022 10:07 Категорија: Достигнућа

Изванредан успех за ОШ „Јован Стерија Поповић" , из Велике Греде. Ученица 7.разреда, Маша Трбојевић, учествовала је на републичком  такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном у Тршићу, на ком је представила себе и своју школу више него одличним знањем. Маша је освојила 11 бодова и тиме се сврстала међу најбоље у Србији. Признаћемо, фантастичан успех за Машу, за нашу малу школу и за читаво село. Честитамо!

Дан школе 2022

Датум: 15. Maj 2022 22:56 Категорија: Новости

13.05.2022. у ОШ „Јован Стерија Поповић", у Великој Греди као и у ИО школе у Милетићеву, прослављен је Дан школе. Поводом овог значајног датума за нашу школу, организована је приредба у фискултурној сали и пригодна свечаност у просторијама школе. У реализацији Дана школе учествовали су сви ученици и сви запослени, а онима који су се истакли посебним достигнућима учешћем и резултатима на такмичењима, уручене су похвалнице и награде. Након приредбе гледаоци и домаћини приступили су скромном послужењу у част нових успеха.

Крос

Датум: 15. Maj 2022 22:52 Категорија: Новости

13.05.2022. ОШ „Јован Стерија Поповић", Велика Греда, заједно са ИО школе Милетићево, узели су учешће у Кросу, „Кроз Србију", и „У дијаспори" које је одржано под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Са почетком у 10 часова, успешно су трчали  предшколци као и ученици првог и другог циклуса.

Једнодневна екскурзија - виши разреди

Датум: 11. Maj 2022 23:53 Категорија: Новости

09.05.2022. године, ученици другог циклуса ОШ „Јован Стерија Поповић", из Велике Греде заједно са својим вршњацима из Хајдучице, посетили су Сремску Митровицу. У оквиру реализације једнодневне екскурзије ученици су обишли знаменитости града, Царску палату, Житни трг са ископинама из римског периода, фонтану Камени цвет, споменике у градском парку, а у повратку су имали прилику да посете манастир Крушедол. Још један другачији дан за наше ђаке, вредан памћења.

Представа - Залеђено краљевство (Frozen)

Датум: 11. Maj 2022 23:48 Категорија: Новости

09.05.2022. године, ученици првог циклуса и предшколци ОШ „Јован Стерија Поповић" из Велике Греде као и ИО школе у Милетићеву, присуствовали су дечјој позоришној представи „Залеђено краљевство (Frozen)", која је реализована у КОЦ „Вук Караџић", у Пландишту.

Окружно такмичење из саобраћаја - Шта знаш о саобраћају

Датум: 10. Maj 2022 10:23 Категорија: Достигнућа

У суботу 07.05.2022. ученици ОШ "Јован Стерија Поповић" из Велике Греде, узели су учешће на окружном такмичењу из саобраћаја, под називом  "Шта знаш о саобраћају". Организација и реализација овогодишњег такмичења за читаву регију припала је Уздину, а нашим такмичарима је након тестова и вожње, у које су уложили максималан труд уследио диван, сунчан дан за дружење.

Окружно такмичење из географије

Датум: 08. Maj 2022 11:40 Категорија: Достигнућа

У суботу, 07.05.2022. године, у ОШ „Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, одржано окружно такмичење из географије. Нашој школи је припало задовољство да као домаћин, организује и угости ученике 7их и 8их разреда и њихове наставнике из седам јужнобанатских општина, Панчева, Опова, Ковачиве, Ковина, Вршца, Алибунара и Пландишта. Један ученик 8.разреда и шест ученика 7.разреда остварили су пласман на републичко такмичење, а свим ученицима који су освојили прво, друго и треће место и њиховим наставницима припремљене су дипломе и захвалнице. Још једна тимски успешна реализација важног догађаја за нашу школу.

Једнодневна екскурзија - први циклус

Датум: 08. Maj 2022 11:33 Категорија: Новости

У среду, 04.05.2022.године, за ученике првог циклуса ОШ „Јован Стерија Поповић" из Велике Греде, као и ИО школе у Милетићеву, организована је и реализована једнодневна екскурзија. Ученици су обишли Орашац, историјско место у коме је подигнут Први српски устанак, посетили музеј, разгледајући поставку предмета, одеће, оружја и осталих знаменитости тога доба, ручали на Опленцу, обишли кућу краља Петра Првог Карађорђевића и маузолеј. Ученици су у едукативној, активној авантури имали прилику  и да се упознају са конаком Петра првог Карађорђевића, дружећи се, стичући нова знања и уживајући у лепотама наше земље.