Прослава школске славе СВЕТИ САВА 2019

Датум: 14. Februar 2019 19:57 Категорија: Новости

Дана, 27.01.2019.године, након литургије у цркви, у Великој Греди, која је одржана у 8 часова, Свети отац Сава прослављен је и у ОШ " Јован Стерија Поповић" како му и доликује.

Тога недељног преподнева одржана је и светосавска приредба – свечана академија, како у централној школи ,тако и у подручној школи у Милетићеву. Обављено је традиционално освећење и ломљење славског колача, а прота Михајло Вукотић је ученицима и наставницима пожелео срећну крсну славу и указао на величину и важност празника који с поносом славимо. Кумство је преузео Зоран Божић, са својом породицом. Многобројној задовољној публици представљен је богат програм о лику и делу Светог Саве, у изведби ученика школе. А да би приредба изгледала свечано, достојна пуне пажње публике, свој велики труд су уложили учитељи, вероучитељ, наставници музичке културе и српског језика као и сви запослени у школи непосредним путем. Након приредбе, гости и домаћини су имали прилике да употпуне свечаност на приређеном коктелу. Овај, за нас велики дан, ишчекујемо, планирамо, прослављамо и радујемо се следећем путу!