Фестивал науке у Новом Саду

Датум: 15. Jun 2015 11:06 Категорија: Новости

Ученици наше школе су у суботу 09.05.2015. године посетили Фестивал науке у Новом Саду.

Аутобус превозника „СТУП“ Вршац кренуо је из Велике Греде у 08.30 часова и у Нови Сад је стигао у 10.30 часова.

Ученици су у пратњи наставника: Поповић Тање, Јакшић Татјане, Косановић Јасмине, Вучковић Моране, Митровски Жељка и Родић-Чоловић Јасмине обишли фестивал и учествовали у радионицама које су организовали факултети новосадског универзитета.  На занимљив и забаван начин обновили су стара и стекли нека нова знања из биологије, физике, хемије, географије, историје, астрономије, медицине, математике, технологије, језика итд.

Ученици су посетили и центар града, где су имали слободно време за ручак и шетњу (од 13.30 до 14.30), након чега су се у пратњи наставника вратили на фестивал, где су били до поласка аутобуса, у 16.00 часова.

Наставници су закључили да је посета Фестивалу за ученике била веома корисна јер развија код ученика интересовање и мотивацију за учење.