Дан школе

Датум: 04. Novembar 2015 10:14 Категорија: Новости

10.10. 2015. године одржана је велика свечаност у Основној школи “Јован Стерија Поповић“ у Великој Греди. Поменута манифестација имала је за повод прославу једног од најзначајнијих нам дана у години- Дан школе!!!!

Свечаности су присуствовали гости из истоимених  основних школа  на  Новом  Београду  и  у Вршцу, као и из основних школа у Пландишту и Хајдучици.

Ученици наше школе припремили су и  приредили  прегршт  пријатних  изненађења квалитетним и  креативним  програмом  драгим гостима  и  посетиоцима.
Поводом стогодишњице од рођења  познатог  књижевника  Бранка Ћопића, извођени су  драмски одломци  и  рецитације (дечије песмице) чувеног  уметника  чијим је делом и радом  био  надахнут  наш  овогодишњи  културно-уметнички програм.
Хорским песмама нижих и виших разреда, скечевима  у  част  чувеног  нам књижевника, плесним тачкама наших малишана , али  и  одломцима  из чувених комада  вечно  младог  Стерије, наш  програм  је  деловао  више  као„сплет игре, уметности, шале и  смеха на  драмској  сцени“!

Директори  околних и  истоимених школа, наставници, родитељи, учесници  свечаности  одржане поводом   Дана  Основне школе „Јован  Стерија  Поповић“  у  Великој  Греди,  а  пре свега  наши малишани  и  ученици, улепшали  су  нам  дружење  насмејаним  лицима, громким аплаузима  и  смехом  који  је  одзвањао  10.10.2015.године  нашом  школом.