Посета Сајму књига и ОШ "Јован Стерија Поповић" са Новог Београда

Датум: 31. Oktobar 2017 16:37 Категорија: Новости

У четвртак, 26.10.2017. године ученици наше школе су се упутили у престоницу поводом одласка на Сајам књига.

Ове године најпосећенија књижевна манифестација у овом делу Европе организована је под називом "Кључ је у књигама". Тридесет пет ученика је у пратњи пет наставника кренуло у јутарњим часовима пут Београда и посетило најзначајнију манифестацију у част књиге и књижевности. По доласку на Сајам књига упутили су се ка разноврсним штандовима најразличитијих и најинспиративнијих књига. Ученици наше школе могли су да виде величанствен амбијент сајма, и осете читалачку грозницу коју сваке године направе љубитељи књиге. Након куповине омиљене литературе, ученици и наствници су кренули у традиционалну посету истоименој школи на Новом Београду. У друштву директора школе и ђака - домаћина посетили су просторије школе и остатак дана провели у дружењу и забави. Унапред испланирани програм, добро расположење и лепо време, утицали су да све протекне у најбољем реду.