"Сунчана јесен живота"

Датум: 13. Novembar 2017 20:02 Категорија: Новости

Сунчана јесен живота се иначе одржава поводом обележавања Међународног дана старих особа.

10.11.2017. године, у петак организовано је дружење са бакама и декама у нашој школи. У организацији и реализацији ових активности су учествовали васпитачи и учитељи наше школе уз подршку директора и представника ЦК из Пландишта. Пре самог почетка били су изложени одабрани ликовни и литерарни радови, те су наши драги гости приликом доласка и боравка могли да их погледају и прочитају. Сваке године "Сунчана јесен живота" носи неку посебност.  Ове године је посебна по томе што смо наше дружење проткали кроз радионицу "Мост међу генерацијама". Баке и деке су са својим унуцима правили најразличитије икебане,слике и друге предмете од сувог лишћа, плодова, вунице... По завршетку радионице направљена је изложба радова а затим су уз послужење баке и деке погледале кратку приредбу где су им се унуци представили игром, песмом, рецитовањем, глумом, читањем одабраних састава. Ова дружења су за нас увек посебна зато што подстичу дечју радост а школа буде пуна љубави и смеха. На крају морамо нагласити да је улога бака и дека у васпитању деце веома важна. Унуци им верују и поверавају им се. Ни једној баки и деки  се не може приговорити да превише воле своје унуке, јер то заправо и јесте њихова основна улога.