"У златној коси јесен доноси"

Датум: 14. Novembar 2017 13:47 Категорија: Новости

Дана 08.11.2017. године одржана је планирана активност Годишњим планом и програмом за први циклус - Интеграција наставних садржаја на тему " У златној коси јесен доноси".

Наставу су реализовале учитељица Татјана Јакшић, проф. раз. наставе и Јасмина Косановић, наст. раз. наставе у учионици другог разреда. Активности је присуствовало  20 ученика  првог и другог разреда. Интегративна настава представља посебну врсту наставе у којој ученици усвајају функционална знања. Овај модел се заснива на међусобном повезивању наствних садржаја из више предмета.Интегрисани су садржаји наставних предмета српски језик, свет око нас, математика и ликовна култура са корелацијом  музичке културе и физичког васпитања. Припремљени задаци су диференцирани, а групе предмета организоване у складу са афинитетима детета према одређеној области. Ученици су добро прихватили овакав начин рада и учествовали у свим планираним активностима.Остварени су постављени циљеви. запажање одлика јесени (промене које доноси), богаћење речника, исказивање доживљаја јесени ликовним стваралаштвом, решавање  практичних математичких задатака са темом о јесени, повезивање претходних знања и искуства са новим садржајима.