Обавештење - Упис првака

Датум: 15. Mart 2021 20:11 Категорија: Новости

Промоција поводом пријемног испита у Основну музичку школу

Датум: 10. Mart 2021 15:22 Категорија: Новости

У просторијама ОШ "Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, 09.03.2021. године, одржана је промоција поводом пријемног испита у Основну музичку школу "Јосиф Маринковић", из Вршца, са издвојеним одељењем у Пландишту, за школску 2021/22. годину. Ученици са територије целе општине Пландиште имају могућност уписа и детаљно су упознати са појединостима у вези са узрастом и одабиром предмета као и свим погодностима које школа нуди. Добродошли у свет музике!

Национални дан књиге

Датум: 01. Mart 2021 20:40 Категорија: Новости

Поводом Националног дана књиге, 28. фебруара и рођендана Народне библиотеке Србије на предлог Друштва школских библиотекара Србије у ОШ "Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, четврти пут подржана акција "Читајмо гласно" и заједнички обележен овај датум едукативном промоцијом књиге "Бонтон", Јасминке Петровић. Ученици су се читајући наглас подсетили правила лепог понашања у свакодневним ситуацијама, на разним местима.

Међународни Дан борбе против вршњачког насиља

Датум: 26. Februar 2021 19:53 Категорија: Новости

Међународни дан борбе против вршњачког насиља обележава се сваке године, последње среде у фебруару месецу. У ОШ "Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, као и у подручном одељењу школе у Милетићеву, 24.02.2021. у оквиру целонедељних активности обележили смо такозвани "Дан розих мајица". Реализацијом превентивних активности унутар установе, едукацијом о појму и врстама насиља, с акцентом на дигитално насиљеи учешћем у радионици израде плаката "Стоп насиљу", ученицима је указано на значај толеранције, емпатије, поштовања права и различитости, развијања сарадње и оснаживања за ненасилну комуникацију и решавање конфликата.

Међународни Дан матерњег језика

Датум: 22. Februar 2021 23:14 Категорија: Новости

Језик је део властитог идентитета. Обележавањем Дана матерњег језика доказујемо свест о вредностима, традицији и култури коју поседујемо. У ОШ "Јован Стерија Поповић", у Великој Греди и у подручном одељењу у Милетићеву, већ дуги низ година 21. фебруара обележавамо Дан матерњег језика као значајан датум за очување идентитета једног народа. Кроз реализоване едукативне активности, презентацију, квиз из српског језика и радионицу израде плаката, ученици су се подсетили да је језик хранитељ и колико га негујемо и уважавамо толико смо живи.

Обележавање Дана државности и Дана уставности

Датум: 12. Februar 2021 20:09 Категорија: Новости

Поводом 15. фебруара, Дана државности и Дана уставности, једног од најзначајнијих датума у историји Срба, у ОШ "Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, као и у подручном одељењу школе у Милетићеву, организоване су и реализоване активности у знак посећања на низ догађаја који су довели до ослобођења Срба од турских дахија, укидања феудализма и доношења првог устава Кнежевине Србије - Сретењског устава.

Међународни дан безбедности на Интернету

Датум: 11. Februar 2021 20:59 Категорија: Новости

Дан безбедности на Интернету се одржава 9. фебруара и међународно је прихваћен датум који има за циљ да промовише паметно коришћење интернета и других информационо-комуникационих технологија. Овај веома важан датум се у ОШ "Јован Стерија Поповић", у Великој Греди као и у подручном одељењу у Милетићеву традиционално обележава сваке године низом едукативних активности на недељном нивоу, а једна од њих је и ликовни конкурс "Буди сигурнији на Интернету". И ове године су ученици наше школе узели активно учешће у реализацији предвиђених активности од значаја.

Школска слава Свети Сава

Датум: 27. Januar 2021 20:14 Категорија: Новости

У среду, 27.01.2021. године ученици ОШ "Јован Стерија Поповић" у Великој Греди и подручном одељењу у Милетићеву, присуствовали су часу, посвећеном Светом Сави, уз поштовање свих прописаних епидемиолошких мера заштите. Ученицима су приказани презентација и филм о великом српском просветитељу. Након химне уследио је свечани обред резања славског колача, ђачка здравица и песме свецу. Дневне активности уочи Савиндана употпуњене су изложбом ученичких радова у холу школе.

Подела слатких пакетића

Датум: 21. Januar 2021 21:15 Категорија: Новости

20.01.2021. године у организацији Црвеног крста Пландиште, свим ученицима и предшколцима ОШ "Јован Стерија Поповић", из Велике Греде и подручног одељења школе у Милетићеву, уз анимацију младих активиста, подељени су слатки пакетићи.

ОБАВЕШТЕЊЕ - Исказивање интересовања за вакцинисање против COVID-19

Датум: 15. Januar 2021 13:10 Категорија: Новости

Овим путем вас обавештавамо да сви заинтересовани за имунизацију против COVID-19, пријаву треба да учине попуњавањем упитника на порталу еУправа (www.euprava.gov.rs).