Национална платформа за превенцију насиља у школама „ЧУВАМ ТЕ“

Датум: 06. April 2021 11:46 Категорија: Новости

Национална платформа за превенцију насиља у школама ЧУВАМ ТЕ“

Обавештавамо вас да је почела са радом прва национална платформа за превенцију и заштиту од насиља у школама у Србији - Национална платформа „Чувам те“.

Национална платформа има за циљ заједнички рад и деловање у превенцији и борби против насиља. Министарство просвете, науке и технолошког развоја учествовало је у изради платформе која садржи информативне материјале, обуке за ученике, родитеље, запослене у установама образовања и васпитања. Национална платформа пружа  информације о облицима насиља, препознавању и поступању у случајевима насиља, злостављања и занемаривања у складу са званичним процедурама надлежних ресора. Такође, на платформи се налазе и едукативни материјали из области превенције и заштите од насиља, које ће припремати сарадници надлежних министарстава.
    Едукативни садржаји су намењени свим родитељима, наставницима и ученицима. Ученици такође могу похађати обуке самостално, али уз претходну сагласност родитеља или старатеља, у складу са Законом о заштити података о личности. Национална платформа даје могућност и пријављивања насиља, а у складу са претходно утврђеним процедурама и уз поштовање свих регулатива.
    Позивамо запослене,  родитеље и ученике да се информишу и похађају обуке које су постављене на платформу.

Заједничким радом , посвећено и континуирано можемо радити на креирању безбедног и подстицајног окружења за целовити  раст и развој сваког појединца школске заједнице.
Националној платформи „Чувам те“ можете приступити на домену: cuvamte.gov.rs.

Обавештење упис у средњу школу

Датум: 06. April 2021 11:37 Категорија: Новости

Обавештење за родитеље / друге законске заступнике ученика који уписују средњу школу.

Национална платформа - „Чувам те“

Датум: 16. Mart 2021 14:51 Категорија: Новости

Обавештавамо вас да Национална платформа „Чувам те“, која представља прву националну платформу за превенцију и заштиту од насиља у школама у Србији, почиње са радом.

Национална платформа има за циљ координицију и јачање интерсекторске сарадње свих надлежних институција у борби против насиља. Поред вршњачког насиља које је у фокусу ове платформе, она представља и алат у борби против насиља према свим запосленима у установама образовања и васпитања широм Србије.

На Националној платформи „Чувам те“ налазе се и сегменти које се односе на информисање и едукацију. У оквиру сегмента информисања могу се пронаћи информације о облицима насиља, препознавању и поступању у случајевима насиља, злостављања и занемаривања у складу са званичним процедурама надлежних ресора. На платформи ће се континуирано објављивати едукативни материјали из области превенције и заштите од насиља, које ће припремати сарадници надлежних министарстава. Едукативни садржаји су намењени свим родитељима, наставницима и ученицима.

Националној платформи „Чувам те“ можете приступити на домену: cuvamte.gov.rs.

Обавештење - Упис првака

Датум: 15. Mart 2021 20:11 Категорија: Новости

Промоција поводом пријемног испита у Основну музичку школу

Датум: 10. Mart 2021 15:22 Категорија: Новости

У просторијама ОШ "Јован Стерија Поповић", у Великој Греди, 09.03.2021. године, одржана је промоција поводом пријемног испита у Основну музичку школу "Јосиф Маринковић", из Вршца, са издвојеним одељењем у Пландишту, за школску 2021/22. годину. Ученици са територије целе општине Пландиште имају могућност уписа и детаљно су упознати са појединостима у вези са узрастом и одабиром предмета као и свим погодностима које школа нуди. Добродошли у свет музике!